Sadrokartóny -

Sádrokartón je v móde

V súčasnosti je využívanie sádrokartónových stropov v stavebníctve veľmi obľúbené. Takmer nenájdete novostavbu, ktorá by sádrokartónové riešenie nevyužívala. Často sa využíva aj pri rekonštrukciách starších bytov. Keďže sádrokartón je veľmi všestranne použiteľný a jednoducho upraviteľný, jeho použitie je ideálne aj na rôzne dizajnové prvky v obytných priestoroch.

Najčastejšie využitie sádrokartónu je ale na vytvorenie deliacich priečok, ktoré rozdelia väčšiu izbu na dve menšie izby, vytváranie odkladných priestorov alebo štandardné poníženie stropov.

Montáž sádrokartónu

Sádrokartónové dosky, ktoré sa používajú na stropy majú výborné vlastnosti a dajú sa ľahko upraviť do potrebných tvarov jednoduchým rezaním, či brúsením. Sú vyrobené zo sádry a vysokopevnostného kartónu. Je množstvo typov sádrokartónových stropov – či už štandardné biele, špecializované do vlhkého prostredia – impregnované (napríklad do sprchy alebo kúpeľne), zvukoizolačné alebo aj protipožiarne.

Pri montáži sa najskôr zostaví drevená alebo kovová konštrukcia, ktorá sa montuje na pôvodný betónový strop. Na túto konštrukciu sa samoreznými skrutkami pripevňujú sádrokartónové dosky čo najbližšie k sebe. Medzery medzi nimi a miesta, kde sú skrutky sa následne tmelia a potom vybrúsia aby sa dosiahol jednotný rovný povrch.

Je na montáž sádrokartónu potrebná profesionálna firma?

Keďže práca so sádrokartónom je naozaj veľmi jednoduchá, často ju zvládnu aj samotní klienti. Dôležitý je ale kvalitný materiál, náradie a správne dodržaný pracovný postup. Ak ale nechcete riskovať a komplikovať si život, odporúčame využiť profesionálne služby našej firmy. Poskytneme vám skúsenosti, záruku, kvalitu a rýchlu a profesionálnu montáž.

Zavolajte nám!